Blog

Noviny versus bublinková fólie

Divili byste se, kolik lidí ještě v dnešní době radí druhým na Internetu, aby balili věci do krabic spolu s novinovým papírem nebo časopisy. Je to starý osvědčený zvyk z doby, kdy bylo za socialismu tištěno Rudé právo v obřím výtisku připomínajícím rozloženou turistickou mapu. Tehdy stačil štos nasbíraných novin a bylo vystaráno.

bublinková fólie

Jenže to mělo a má stále i svá úskalí. Noviny a časopisy zapáchají a snadno kontaminují vše, s čím přijdou do styku. Tiskařské barvy jsou jedovaté a odstranit je pak z některých předmětů bývá obtížné a někdy dokonce nemožné.

Spolehněte se raději na osvědčenou bublinkovou fólii anebo na moderní způsob prostříhávání kartonu, tzv. kartonovou vlnu. Dostupná jsou i drobná tělíska z polystyrenu a tímto způsobem pohodlně zabalíte a bezpečně ochráníte nádobí, sklo, hračky a spoustu dalších drobností, co patří do krabic.

Ústí nad Labem

Lepicí páska, motouz, otvory do krabic

Na co se často zapomíná při stěhování Ústí nad Labem, je usnadnění práce a zabezpečení krabic před protržením. Stává se, že některý karton zkrátka povolí a věci se vysypou v nevhodném okamžiku třeba na chodník. Jednak si dávejte pozor, aby hmotnost krabic nepřesáhla 15 kg (tehdy se s nimi i obtížně manipuluje), a pak využívejte staré známé triky, které znají i profesionální stěhováci:

S lepicí páskou se vám bude lépe pracovat, když si k ní pořídíte držák – odvíječ. Nebudete pracně vždy hledat konec pásky, nebudete potřebovat nůžky, nebude se vám páska lepit na prsty a všude tam, kde ji nechcete mít, třeba přilepenou na omítce.

Některé těžší krabice můžete pojistit provázkem, ten zabrání protržení dna. Přitom stačí obyčejný levný motouz nebo lýko za pár korun.

Skvělou vychytávkou jsou otvory pro prsty na bočních protilehlých stranách krabice. Zhotovíte je snadno technickým nožem – stačí krátký řez cca 12 cm, na koncích ještě kolmý řez 3 cm směrem nahoru k víku a vzniklý prořez ohnout směrem dovnitř a vzhůru. Uvidíte, jak se vám krabice dobře ponese.